Plameny kompletně zachvátily stodolu v Dolní Sytové

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

25.03.2020 |  Dolní Sytová/ Liberecký kraj
Plameny kompletně zachvátily stodolu v Dolní Sytové

Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje přijalo dnes ráno v 7:24 hod. hlášení o požáru stodoly v Dolní Sytové na Semilsku.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o plně rozvinutý požár v poslední fázi hoření. Na místo byly vyslány posilové jednotky v podobě dvou velkoobjemových cisteren pro dostatek hasební látky na požářišti. Stodola se nacházela v těsné blízkosti rodinného domu, který se hasičům podařilo před požárem uchránit. Po uhašení stodoly hasiči rozebrali dřevěné konstrukce a provedli její dohašení. V místě události byla zřízena kyvadlová dodávka hasební látky. Hasiči také museli strhnout kostru ohořelé stodoly, která ohrožovala zasahující hasiče. Zabránit šíření požáru se jednotkám podařilo v 8:15 hodin a kompletně uhasit po hodině tj. 9:21 hodin. V současné chvíli na místě probahá dohašování skrytých ohnisek požáru. Událost se obešla bez zranění. Příčina a výše škody v šetření. Na místě zasahovaly jednotky profesionálních hasičů z Jilemnice a Semil. Doplněny byly o dobrovolné jednotky z Jilemnice, Jablonce nad Jizerou, Vysokého nad Jizerou a Háje nad Jizerou.

autor: por. Bc. Lucie Hložková, tisková mluvčí

foto: HZS LK