REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Plameny pohltily les ve Starých Splavech: Hasiči bojovali s ohněm celé odpoledne

Hodiny napětí a zápas s přírodním živlem. Ve Starých Splavech včera hořel lesní porost o rozloze jednoho hektaru. Do akce vyjelo několik jednotek hasičů a bojovalo s ohněm až do večera.

14.08.2025 | Staré Splavy/ Liberecký kraj
REKLAMA
REKLAMA
Silný vítr, strmý svah a neúprosný oheň – tak vypadala realita pro hasiče, kteří včera odpoledne zasahovali ve Starých Splavech na Českolipsku. Požár lesního porostu byl nahlášen krátce po 16. hodině. Krajské operační středisko okamžitě vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu a k místu vyrazily profesionální i dobrovolné jednotky z širokého okolí.

Plameny zachvátily plochu přibližně 100 × 100 metrů na svahu, což zásah výrazně komplikovalo. Hasiči museli natahovat vedení prudce vzhůru a zároveň zřídit čerpací stanoviště na potoce v Jestřebí, odkud voda putovala na místo požáru.

Do boje s živlem bylo nasazeno pět proudů C. Velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru krátce před 19. hodinou, následovala důkladná kontrola požářiště pomocí termokamery. Skrytá ohniska naštěstí nalezena nebyla a před 20. hodinou byl zásah ukončen.

Preventivně však zůstal na místě natažen jeden proud a dohlídku zajišťovala jednotka dobrovolných hasičů z Doks – Starých Splavů.

Na místě zasahovaly profesionální jednotky HZS Libereckého kraje z Doks a České Lípy a dobrovolní hasiči z Doks – Starých Splavů, Dubé, Doks, České Lípy, Mimoně, Holan, Kravař a Zákup.


 
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj článku: HZS Libereckého kraje
Autor fotografií: HZS Libereckého kraje - poskytnuto HZS ČR
Autor videí: HZS Libereckého kraje - poskytnuto HZS ČR
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
14.08.2025 Drama na D1: Řidič uvězněný mezi osobním autem a kamionem Na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou zasahovali hasiči u střetu osobního auta a kamionu. Řidiče vyprostili hydraulickými nástroji a předali záchranářům ve stabilizovaném stavu. Zobrazit článek
Z regionu
14.08.2025 Převrácený přívěs zastavil dopravu: Hasiči rychle zasáhli Převrácený přívěs zastavil dopravu. Hasiči rychle zasáhli, zajistili vozidlo, neutralizovali únik kapalin a usměrnili provoz. Zobrazit článek
Z regionu
14.08.2025 Ranní střet dvou aut spustil automatický poplach systému eCall Systém eCall zaznamenal kolizi dvou vozidel. Řidiči skončili v péči záchranářů, hasiči zabezpečili auta a uklidili vozovku, doprava se brzy vrátila do normálu. Zobrazit článek
Z regionu
14.08.2025 Srážka tří aut změnila silnici v chaos: Zasahoval vrtulník i hasiči U Droužkovic se střetla tři auta. Dva lidé utrpěli zranění, jeden z nich musel být letecky transportován do nemocnice. Silnice byla hodiny neprůjezdná. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru