Požár domu v Liberci

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

18.03.2022 | Liberec/ Liberecký kraj
Požár domu v Liberci

Ve čtvrtek 17. března v brzkých ranních přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje informaci o požáru domu v Liberci – Vratislavicích n. N. Na místo události vyjely čtyři jednotky požární ochrany. 

Všechny osoby, které se nacházely při vzniku požáru uvnitř, opustily objekt ještě před příjezdem prvních hasičů na místo události. Do boje s požárem bylo postupně nasazeno pět vodních proudů vnější i vnitřní zásahovou cestou. Provádění hasebních prací značně komplikovalo velké množství uskladněného materiálu uvnitř domu. Lokalizaci požáru nahlásil velitel zásahu na Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje před sedmou hodinou ráno. Vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek pak trvalo více jak dvě hodiny. Při zásahu došlo k poranění kolene jednoho příslušníka, kterého transportovala ZZS LK na vyšetření do nemocnice. Vyšetřovatel požárů předběžně stanovil výši škody na 1 mil. Kč. Příčina vzniku požáru je v současnosti v šetření.

Na místě zasahovaly jednotky ze stanic HZS Liberec a Jablonec n. N. a JSDHO Liberec – Vratislavice n. N. a Liberec – Vesec.

Autor: nprap. Bc. Jakub Sucharda, zastupující tiskový mluvčí

Foto: HZS LK

Zdroj: HZS Libereckého kraje