Požár domu ve Cvikově likvidovalo šest jednotek

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.07.2022 | Cvikov/ Liberecký kraj
Požár domu ve Cvikově likvidovalo šest jednotek

Dnes 14.7.2022 časně ráno ve 3:45 hodin přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje informaci o požáru domu v obci Cvikov na Českolipsku. K požáru postupně vyjelo šest jednotek požární ochrany.

V době příjezdu první jednotky na místo události bylo požárem zasaženo druhé nadzemní podlaží a část střechy objektu. Velitel zásahu rozhodl o nasazení dvou vodních proudů – jeden vnitřní a jeden vnější zásahovou cestou. Hasiči požár lokalizovali ve 4:31 hodin a následně vyhledávali skrytá ohniska a rozebírali střešní konstrukci. Velitel zásahu nahlásil likvidaci požáru v 7:57 hodin.

Událost se obešla bez zranění, všechny osoby opustily objekt před příjezdem jednotek požární ochrany. Příčinou vzniku požáru byla manipulace s otevřeným ohněm. Vyšetřovatel požárů stanovil předběžnou výši škody na 800 000,- Kč a uchráněné hodnoty na 500 000,- Kč.

Na místě zasahovaly jednotky ze stanice HZS Jablonné v Podještědí, Česká Lípa a Liberec, dále JSDHO Cvikov, Nový Bor a Kunratice u Cvikova.

Autor: npor. David Kořínek, DiS., zastupující tiskový mluvčí

Foto: HZS Libereckého kraje