Požár obytného domu v Jablonci nad Nisou

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

26.07.2021 | Jablonec nad Nisou/ Liberecký kraj
Požár obytného domu v Jablonci nad Nisou

Několik minut po půlnoci s datem 24. 7. 2021 vyjeli hasiči k požáru bytu do Jablonce nad Nisou ul. Svatopluka Čecha.

K hašení požáru nasadili 1 vodní proud vnitřkem budovy a 1 zvnějšku z automobilového žebříku. Požár se rozšířil do stropu zasaženého prostoru, proto bylo při vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek použito i hasicí a řezací zařízení CCS COBRA.

Hasiči celou dobu pracovali v dýchací technice a k odvětrání splodin hoření použili přetlakovou ventilaci. Lokalizaci požáru nahlásil velitel zásahu na KOPIS HZS LK v 01:14 hodin, likvidaci v 02:44 hodin.

Celkem bylo zachráněno 9 obyvatel domu. Hasiči na místě události spolupracovali s ZZS LK. 4 osobám muselo být zajištěno náhradní ubytování.

Příčina vzniku požáru je v šetření vyšetřovatele požárů, který stanovil předběžnou výši  škody na 1.500.000 Kč.

Na místě zasahovaly jednotky: stanice HZS Jablonec nad Nisou a JSDHO Jablonec nad Nisou - Paseky.

Foto: HZS LK

Zdroj: HZS Libereckého kraje