Požár skládky v Koštálové v Libereckém kraji

03.05.2019
Požár skládky v Koštálové v Libereckém kraji
pozar5.png
Hned několik oznamovatelů najednou hlásilo 1.května 2019 po 19:30 hodin černý kouř vycházející ze skládky v Košťálově.

ViewImage-(2).jpg

Na místo byly vyslány v první fázi 4 jednotky, kvůli zajištění dostatku vody byly ihned povolány další 2 s velkoobjemovými cisternami. Čerpací stanoviště zřídili hasiči na řece Olešce u jezu.

pozar33.jpgPožár zasáhl plochu zhruba 50x50m, na zdolání hasiči nasadili 6 vodních proudů. Silné zakouření vyžaduje použití dýchací techniky. Pro lepší hasební účinek vody používají hasiči smáčedlo.

ViewImage-(3).jpg

Hasiči o požáru informovali zástupce ORP životního prostředí a starosty okolních obcí - Lomnice nad Popelkou, Košťálova a Nové Vsi nad Popelkou s doporučením, aby lidé nevětrali a omezili pohyb venku.

Tiskový odbor Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje
Foto: HZS Libereckého kraje, ÚO Semily