Požár traktoru s přívěsem převážejícím dobytek

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.03.2022 | Oslovice/ Liberecký kraj
Požár traktoru s přívěsem převážejícím dobytek

V pondělí 14. března necelou hodinu před polednem byli prostřednictvím Krajského operačního a informačního střediska HZS Libereckého kraje vysláni českolipští hasiči na silnici I/15 do Holan, části obce Oslovice k požáru traktoru, který převážel na přívěsu dobytek.

K hašení traktoru a ochraně skotu před účinky zplodin hoření a sálavého tepla nasadili hasiči dva vodní proudy. Díky rychlému provedení zásahu se jim podařilo zachránit všechna zvířata. Po domluvě s majitelem byl přívěs i s přepravovaným skotem zapojen k náhradnímu traktoru, který jej odvezl. Komunikace byla v průběhu hasebních prací na nezbytně nutnou dobu uzavřena a uniklé provozní kapaliny z poškozeného traktoru hasiči zasypali sorbentem. Příčinou vzniku požáru byla technická závada a předběžná výše škody dosahuje 2 mil. Kč. Na místě zasahovali hasiči ze stanice HZS Česká Lípa a jednotka SDH obce Kravaře.

Autor: nprap. Bc. Jakub Sucharda, zastupující tiskový mluvčí

Foto: HZS LK

Požár traktoruPožár traktoruPožár traktoruPožár traktoru

Zdroj: HZS Libereckého kraje