Požár v domově seniorů ve Mšeně

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

13.08.2020 | Mšeno/ Středočeský kraj
Požár v domově seniorů ve Mšeně
13.8.2020 V rámci mezikrajské pomoci vyjeli dnes ráno k požáru v domově seniorů ve Mšeně i hasiči z Libereckého kraje a to profesionální hasiči ze stanice Doksy spolu s JSDH Dubá a JSDH Doksy.

Pět hasičských jednotek vyjelo k požáru do domova seniorů do Mšena. Na místě  zasahovalo osm jednotek, včetně mezikrajské výpomoci. Na místo mířili také členové týmu posttraumatické péče. Velitel zásahu řešil náhradní ubytování. Na místě je jedno úmrtí.

Proběhl převoz klientů ze zasaženého patra do nemocnic Mladá Boleslav, Mnichovi Hradiště a Mělník. Na místo dojíždějí příbuzní ostatních seniorů a pokud je to možné, berou si je dočasně domů. Poskytovali posttraumatickou péči.

Hasiči byli maximálně nápomocni zaměstnancům domova. Všichni dělali vše možné, aby se senioři mohli vrátit do svých pokojů. Ti kteří nemohou, jsou již v dočasné péči jinde. Mladoboleslavská ulice byla průjezdná kyvadlově. Dopravu řídila policie ČR.
Zdroj Twitter HZS Libereckého kraje

.