Požár v nepřístupném a skalnatém terénu likvidovali hasiči několik hodin

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

27.08.2020 | Ralsko/ Liberecký kraj
Požár v nepřístupném a skalnatém terénu likvidovali hasiči několik hodin

Jednotky druhého stupně požárního poplachu vyjely dnes ve 12:52 hodin k požáru lesního porostu v Ralsku na Českolipsku.

Po příjezdu jednotek na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požárem zasaženou plochu o rozloze cca 140x50m v těžce přístupném a skalnatém terénu. Požár se postupně rozšířil až na plochu 200x60m. Na místo události byly vyslány nejdříve čtyři jednotky hasičů, jejich počet se však postupně navýšil až na jedenáct jednotek. Zásah byl veden devíti vodními proudy. Velitel zásahu si na místo povolal velkoobjemové cisterny a další potřebnou mobilní požární techniku. Pro dálkovou dopravu vody bylo zřízeno čerpací stanoviště na nedalekém Hradčanském rybníku. Hasičům práci komplikoval silný vítr, který neustal po celou dobu zásahu. V náročných podmínkách se jednotkám podařilo požár lokalizovat v 15:05 hodin. Likvidaci požáru ohlásili hasiči o několik hodin později v 18:22 hodin. Příčina a okolnosti vzniku požáru jsou předmětem šetření.

Autor: por. Bc. Lucie Hložková
FOTO: HZS Libereckého kraje