Požár v pečovatelském domě

HZS Libereckého kraje

13.01.2017
Požár v pečovatelském domě
Tři jednotky hasičů 13.ledna  dopoledne zasahovaly v Novém Boru (ulici Svatopluka Čecha), kde došlo k požáru v pečovatelském domě. Požár vznikl v jednom z přízemních bytů a zasáhl obytný pokoj s kuchyní. Kvůli silnému zakouření budovy došlo k evakuaci 26 lidí do jiné části objektu. S evakuací pomáhaly hasičům i pečovatelky. Požár hasiči zlikvidovali jedním vysokotlakým proudem vody, na odvětrání použili přetlakovou ventilaci.

Celkem bylo u požáru zraněno 6 lidí. Muž žijící v bytě utrpěl popáleniny, ostatních 5 osob se nadýchalo zplodin hoření. Mezi nadýchanými byli 2 strážníci Městské policie Nový Bor, 1 člen dobrovolných hasičů Nový Bor, 1 příslušník PČR a 1 zaměstnankyně. Příčina a výše škody způsobená požárem budou předmětem dnešního šetření.
Zasahující jednotky: HZS LK stanice Česká Lípa, dobrovolné jednotky Nový Bor, Cvikov.
Autor: por. Mgr. Zdenka Štrauchová