Požár ve výrobní hale

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

30.06.2021 | Česká Lípa/ Liberecký kraj
Požár ve výrobní hale

V pondělí po 22. hodině KOPIS HZS LK přijal informaci o požáru kotle na olovo ve výrobní hale autobaterií v České Lípě.

Na místo okamžitě vyjely povolané jednotky z druhého stupně požárního poplachu. Jednalo se o rozsáhlé prostory výroby a složitou technologii proto velitel zásahu rozdělil místo zásahu na dva úseky a po celou dobu spolupracoval se zaměstnanci firmy, kteří prostor i proces výroby znají. V prvním úseku, kterým byl prostor kotle na olovo hasiči zlikvidovali požár pomocí přenosných hasicích přístrojů. O patro výše v druhém úseku probíhalo hašení rozvodů vzduchotechniky a filtračních jednotek s pomocí dvou vodních proudů C. Požár se podařilo lokalizovat za necelou hodinu. Další hodinu pak hasiči vyhledávali s pomocí termokamery skrytá ohniska a dohašovali je. Zásah probíhal pro silné zakouření v dýchací technice. Vyšetřovatel požárů předběžně stanovil výši škody na 6.000.000 Kč, příčina vzniku je dále v šetření. Při požáru nedošlo k žádnému zranění osob ani zasahujících hasičů.

Na místě zasahovaly: Jednotka ze stanice HZS Česká Lípa a JSDHO Česká Lípa, Česká Lípa Dobranov, Nový Bor, Zákupy, Volfartice a Stružnice.

Autor: por. Bc. Jakub Sucharda

Foto: HZS LK