Třináct jednotek hasičů zasahovalo u požáru domu

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

08.02.2022 | Plavy/ Liberecký kraj
Třináct jednotek hasičů zasahovalo u požáru domu

Krajské operační a informační středisko obdrželo informaci o mimořádné události v obci Plavy 7. 2. 2022 krátce před půlnocí. V době příjezdu první jednotky byl již požárem zasažen celý objekt. Velitel zásahu na místo nechal postupně povolat třináct jednotek požární ochrany.

Zásah byl mimo obtížného přístupu pro mobilní požární techniku komplikován přítomností sedmnácti tlakových lahví o různých objemech, z nichž prokazatelně u jedné došlo k explozi. Zbývající tlakové lahve hasiči po kontrole termokamerou z domu vynesli a dále ochlazovali. Požár byl lokalizován cca hodinu od příjezdu první jednotky na místo zásahu. K hašení bylo nasazeno celkem pět vodních proudů a pro plynulou dodávku vody hasiči zřídili čerpací stanoviště na řece Kamenice. Náročné rozebírání konstrukcí, vynášení materiálu a dohašování skrytých ohnisek pak trvalo až do ranních hodin.

Při zásahu došlo ke zranění dvou civilních osob, z nichž byla jedna letecky transportována na popáleninové centrum v Praze a druhá byla po ošetření ZZS LK ponechána na místě.

Předběžná výše škody činí 2 500 000 Kč a uchráněné hodnoty 500 000 Kč. Příčina vzniku je dále v šetření.

Na místě zasahovaly: jednotky ze stanice HZS Tanvald a Jablonec nad Nisou a JSDHO Plavy, Držkov, Tanvald – Tanvald Šumburk, Jílové u Držkova, Velké Hamry – Velké Hamry I, Desná, Pěnčín – Huť, Zlatá Olešnice, Smržovka – Smržovka město, Železný Brod a Kořenov – Příchovice.

Autor: por. David Kořínek, DiS., zastupující tiskový mluvčí

Foto: HZS Libereckého kraje