U požáru rodinného domu a chaty zasahovali během dvou dnů

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

18.09.2019 | Liberecký kraj
U požáru rodinného domu a chaty zasahovali během dvou dnů

U požáru rodinného domu a chaty zasahovali během dvou dnů hasiči na Českolipsku a Semilsku.

Jednotky druhého stupně požárního poplachu krátce po desáté hodině dopolední vyjely k požáru rodinného domu v Lomnici nad Popelkou na Semilsku.

Prvotním průzkumem bylo zjištěno, že požár zasáhl kompletně vnitřek domu. Kvůli silnému zakouření museli hasiči zasahovat v dýchací technice. Na likvidaci požáru hasiči nasadili tři C proudy vody, jeden vysokotlaký proud a také speciální zařízení Cobra, které je určené k řezání a hašení vysokým tlakem vody. Pomocí nastavovacího žebříku a Cobry mohli hasiči zahájit hasební práce také na střeše domu. Během zásahu ohrožovaly zasahující hasiče sršně, které vylétávaly vlivem zakouření z půdních prostor. Lokalizaci požáru velitel zásahu ohlásil ve 11:54 hod a likvidaci pak ve 13:04 hod. Komunikace v místě zásahu byla po celou dobu neprůjezdná. Zasahující jednotky: Stanice Semily, Stanice Jilemnice, JSDH Nová ves nad Popelkou, Lomnice nad Popelkou, Košťálov.

Tento týden to byl již druhý požár objektu, ke kterému hasiči vyjížděli. Včera (ohlášeno v 15:09 hod.) byli vysláni hasiči z Jablonného v Podještědí k požáru chaty v Novinách pod Ralskem. Chatu plameny doslova pohltily. Hasiči k likvidaci požáru museli nasadit čtyři vodní proudy. Požár chaty se hasičům podařilo lokalizovat v 15:40 hod. a kompletně zlikvidován byl pak v 16:17 hod. Příčinou požáru byly svařovací práce při opravě chatky. Celková škoda byla vyčíslena na cca 700 tis. Kč. Obě události se obešly bez zranění.

Autor: por. Bc. Lucie Hložková

Foto: HZS LK