V Liberci došlo k destrukci rodinného domu

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

15.09.2020 | Liberec/ Liberecký kraj
V Liberci došlo k destrukci rodinného domu

Včera, dne 14.9. 2020 došlo k destrukci dvoupodlažního rodinného domu v Liberci v ulici Nová. Všech pět osob žijících v domě stačilo objekt opustit ještě před příjezdem záchranných složek.

Hasiči provedli uzavření komunikace, ohraničení místa zásahu a uzavření přívodů energií. Na místě zásahu došlo postupně ke zřícení několika zdí domu. Z tohoto důvodu nebylo možné vstoupit dovnitř objektu a velitel zásahu tak využil pro průzkum speciální prostředek – dron. Osobám zasaženým mimořádnou událostí byla členem týmu posttraumatické péče poskytnuta první psychická pomoc.

Na základě rozhodnutí zástupce stavebního úřadu, za účasti statiků bylo přistoupeno k okamžité demolici. Demolice byla provedena speciální technikou Záchranného útvaru HZS ČR. Z důvodu snížení prašnosti při demolici prováděli hasiči zkrápění sutin pomocí vody.

Jednotky zasahující na místě události: HZS Libereckého kraje stanice Liberec, Záchranný útvar HZS ČR, JSDHO Karlinky, Růžodol I a Machnín.

por. David Kořínek, DiS., zástup tiskové mluvčí
Zdroj:  HZS Libereckého kraje