VIDEO: Hasiči u požáru na Českolipsku použili zařízení Cobra

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.03.2023 | Holany/ Liberecký kraj
VIDEO: Hasiči u požáru na Českolipsku použili zařízení Cobra

Profesionální hasiči ze stanice Liberec a Česká Lípa dnes 15. března 2023 před půl devátou dopoledne vyjeli k požáru v sušárně na peletky na farmě v Holanech na Českolipsku.

Po příjezdu jednotek požární ochrany na místo události bylo průzkumem zjištěno, že došlo k zahoření vzduchotechniky a dopravníku na peletky. Hasební práce probíhaly pomocí 1 proudu C, hasiči prováděli demontáž technologického zařízení a ze stroje ručně vyskladňovali část hořícího materiálu. Na místo byla velitelem zásahu povolána speciální technika – CCS Cobra. Díky vysokotlakému hasicímu a řezacímu zařízení Cobra se podařilo snížit teplotu uprostřed místa události. Tři příslušníci byli nasazeni v dýchací technice uvnitř stroje, odkud vyskladňovali zvlhčenou hmotu z peletek.

V 11 hodin velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru, zhruba o tři čtvrtě hodiny později byl požár zcela zlikvidován. Na místo zásahu byly povolány JPO ze stanice HZS Liberec, HZS Česká Lípa, HZS Doksy a JSDHO Holany, Česká Lípa a Dubá. Škoda je předběžně odhadnutá ve výši 500 000 Kč, uchráněné hodnoty ve výši 6 000 000 Kč. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření.

Autor: por. Jaroslava Benešová, plk. Petra Knížková

Zdroj:: HZS Libereckého kraje