Výstrahy meteorologů na extrémní srážky a povodňové ohrožení byly prodlouženy

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.06.2020 | Liberecký kraj
Výstrahy meteorologů na extrémní srážky a povodňové ohrožení byly prodlouženy
Ve Višňové je v tuto chíli 10 jednotek hasičů, komunikace mezi obcemi Černousy a Boleslav je uzavřena. V Novém Městě pod Smrkem a Bílém potoce hasiči čerpají vodu. V Raspenavě dávají hasiči pytle s pískem aby se voda nedostala do domů.

Všechny příjezdové komunikace do obce Višňová jsou v tuto chvíli uzavřeny. Do obce míří speciální technika ze Záchranného útvaru HZS ČR s cisternami s pitnou vodou. Postupně také navyšujeme počet zasahujících jednotek.

Na řekách Smědá a Řasnice je aktuálně III. stupeň povodňové aktivity. Hasiči provádí protipovodňová opatření. Do Višňové dorazil také obojživelný pásák Hägglunds BV206 ze stanice Liberec.

Hasiči ve Frýdlantě se pomocí pytlů s pískem snaží udržet řeku v korytě a zabezpečují domy v blízkosti vody. V Raspenavě byly evakuovány čtyři osoby.
HZS Libereckého kraje
Foto: ilustrační