AKTUALIZACE 1. Situace v Olomoucké kraji souhrn událostí / FOTOGALERIE

AKTUALIZACE 1. Situace v Olomoucké kraji souhrn událostí / FOTOGALERIE
vitr-silny.jpg
8:30   23 - výjezdových událostí

Aktuální počet výjezdů 23, drtivá většina jsou spadené stromy na komunikacích. Většina výjezdů je na Šumpersku a Prostějovsku. Jen za posledních 20 min se počet výjezdů zdvojnásobil, poskytujeme první fotografie. Z výběru událostí řeší hasiči v Hranicích také uvolněně plechy hrozící pádem na chodník.

8:55 výjezdů - 29   V Okrese Šumperk celkový počet 22 výjezdů! Aktuálně řešeno 14.

9:15 výjezdů 57 - stále sledujeme nárust událostí, v několika případech řešíme uvolněné plechy na střecháh, nejvíce výjezdů je Šumpersku, na Olomoucku u Mutkova došlo k pádu stromu na auto, vše bez zranění

9:30 výjezdů 69 - v Mostkovicích na Prostějovsku došlo k pádu vikýře a části plechu z objektu, na místo míří jednotky HZS a SDH, několik popadaných stromů za sebou řeší hasiči na komunikacích z Dolan směr Jívová a dále z Jívové směr Domašov  nad Bystřicí.  POZOR u Brodku u Prostějova leží strom na dálnici ! V Přerově ulice Letecká vyvrátil vítr zastávku.  Na Hranicku Podštát směr Olšovec také někoik spadených stromů na komunikaci.  V Olomouci na ulici Sokolska došlo k uvolnění části plechové střechy cca 5x3m.

10:00 přidána další várka FOTOGRAFII - více níže v přílohách

10:05 - spadené či uvolněné střechy na Prostějovsku - řešíme několik uvolněných plechů si celých střech na Prostějovsku a to Mostkovice, Prostějov Kostelecká a Přemyslovice - podrobnosti později
sss.jpg
10:05 - aktuální počet všech výjezdů v OLK - 97

10:14 Důležité   Pozor popadané stromy na D35 úsek km 245 směr Mohelnice Olomouc!!!

10:20 - aktuální počet všech výjezdů HZSOLK 109   Na Prostějovsku hasiči i nadále zasahují u několika domů s uvolněnými plechy či celou střechou, na dálnici D35 odstraňujeme několik spadených stromů v úseku 245 km, v Hranicích došlo k pádu stromu na vozidlo, drtivá většina výjezdů je na popadané stromy lze hovořit o stovkách stromů. Problémy jsou zaznamenávány i s přetrženými dráty elektrického vedení dochází k výpadkům proudu v našem kraji.  Strom také spadl na vozidlo u Kosova na Šumpersku.

SUMARIZACE DLE OKRESŮ 10:30 - 116 událostí - souhrn dle okresů OLK Jesenik 4, Olomouc 26, Prostějov 30, Přerov 19, Šumperk 37
iiii-(1).jpg
10:45 Problémy na železnici - evidujeme také pády stromů na kolejiště Olomoucko Štarnov a Šumperk

10:55 - číslo 136 aktuálního souhrnu výjezdů v OLK - V Přerově na ulici Palackého hasiči odstraňují uvolněné plechy, ve Zdětíně asistují hasiči rovněž u uvolněné střechy, v Olomouci ulice Nezvalova řeší uvolněné plechy hrozící pádem a v Krčmani na Olomoucku vítr utrhl střechu autobusové zastávky.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje