AKTUALIZACE 2. Situace v Olomouckém kraji.Souhrn událostí

AKTUALIZACE 2. Situace v Olomouckém kraji.Souhrn událostí
vitr-silny.jpg

11:27 počet celkových výjezdů 163 -
 Hasiči v Olomouci řeší uvolněné plechy na střechách u zimního stadionu a v ulici Hněvotínská, problémy s uvolněnými plechy a hrozící pády

VITR.jpg
11:34 výběr z akutálně řešených událostí -  uvolněné plechy řeší hasiči v Zábřehu na ulici Tunklova, v Prostějově místní části Vrahovice řeší hasiči problémy s krytinou na garážích, v Kojetíně ulice Sladovní uvolněné tašky na střeše, V Přerově místní části Žeravice došlo  pádu stromu na chatu.

VITR.jpg
11:36 OLK kraj - prozatím a doufejme vše bez zranění osob!

VITR.jpg
12:00 akutální souhrn - počet celkových výjezdů 190!

V Olomouci míří hasiči na ulici Hodolanská sundat stan ze střechy, i nadále odstraňují desítky popadaných stromů hasiči v okolí Jívová, Domašov nad Bystřicí a Libavá. V Haňovicích na Olomoucku hasiči řeší uvolněné plechy na střeše. Na malé hale u zimního stadionu hasiči zajišťují uvolněné plechy. V celém kraji i nadále ostraňují desítky jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů spadené stromy, každou minutu zpracovává operační středisko HZS OLK další nové události a situace se nelepší. Aktuální počet výjezdů je 190!

VITR.jpg
12:30 - aktuální souhr řešených událostí 210!
V Kosově na Šumpersku došlo k pádu sloupu elektrického vedení. V Lipové Lázni na Jesenicku řeší hasičiuvolnění plechové krytiny na místní poště. V Přerově na ulici Riedlova evidujeme pád střechy, V Černotíne na Hranicku rovněž došlo k pádu části střechy. V České Vsi na Jesenicku hasiči zajišťují uvolněné plechy na střeše plaveckého bazénu. V Prostějově ulice Vodní spadl strom na vozidlo. V Šumperku v ulici Komenského aktuálně hasiči zajišťují uvolněný plech hrozící pádem na chodník. Další pád střechy řeší hasiči v Mohelnici.

VITR.jpg
13:45 - Situace se nelepší, další nárust událostí a výjezdů jednotek hasičů.
Ve Velké Bystřici došlo k pádu střechy ze stavebnin. Na Jánského v Olomouci hasiči řeší uvolněné plechy na střeše objektu. V Brodku u Přerova došlo k pádu vetší střechy z objektu cukrovaru.  Rovněž uvolněné plechy zajišťují hasiči v Senici na Hané. Uvolněné plechy komplikují situaci také v Libine na Šumpersku. Padající cihly ze strechy domu řeší hasiči v Kokorách. Podobné problémy s uvolněnými plechy řeší hasiči v Křelově-Břuchotín.  Ve Šterberku ulice Jivavská došlo k pádu střechy. V Moravičanech narazil vlak do stromu.  V Nemčicích nad Hanou zasahují hasiči u utržených plechů na střeše.

VITR.jpg
13:45 aktuální celkový počet výjezdů 280!

VITR.jpg
14:00 Silný vítr v Olomouckém kraji má dvě zranění!!!
V Opatovicích na Přerovsku došlo k nárazu osobního vozidla do stromu a následnému zranění dvou osob s nutným vyproštěním. Jednotka z Hranic okamžitě ukončila zásah u spadeného stromu a vyrazila k místu nehody. Při něhodě došlo ke zranění dvou osob, po vyproštění byly zraněné osoby předány do péče ZZS.

ViewImage-aspx.jpg
nehoda se zraněním Opatovice

VITR.jpg
15:30 364 událostí v Olomouckém kraji.
Situace s nabíráním nových událostí spojených se silným větrem přeházejícím přes celou republiku se ani v Olomouci nelepší. I nadále operační středisko přijímá desítky nových událostí vyžadující pomoc profesionálních a dobrovolných jednotek.

VITR.jpg
Výběr z mimořadnějších situací!

V Plumlově spadnul strom na několik vozidel. V Olomouci na několika místech profesionální hasiči zabezpečují uvolněné plechy na střechách bytových domů.

Podobnou situaci řeší jednotky v Přerově i Prostějově, postupně přejíždí na nová místa vyžadující provizorní upevnění střešních krytin.

Z pohledu energetiky evidujeme několik nových výjezdů s utrženým vedením vysokého napětí.

V Droždíně na Olomoucku hasiči zajištovali utrženou plechovou střechu.

V Drzovicích na Prostějovsku došlo k uvolnění a následnému pádu štítové stěny.

V Černovíře místní části Olomouce padaly plechy ze střechy na komunikaci.

Uvolněné plechy zajišťovali hasiči i na Klášterním Hradisku a Holici v Olomouci.

Uvolněná střecha rovněž zaměstnala jednotky v Horní Moštěnici na Přerovsku.

Eternitová střecha popadala na komunikaci v Přerově ulice Svépomoc.

V Přestavlkách na Přerovsku došlo k pádu střechy z průmyslového objektu.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje