Během neděle hasiči zasahovali u dvou rozsáhlých požárů rodinných domů

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

30.01.2023 | Olomoucký kraj
Během neděle hasiči zasahovali u dvou rozsáhlých požárů rodinných domů

Dva rozsáhlé požáry rodinných domů zaměstnaly během neděle 29. ledna jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů v Olomouckém kraji.

Požár RD v Líšnici

Jako první už před 3. hodinou ráno v neděli vyjeli hasiči k požáru rodinného domu do Vyšehorek, místní části obce Líšnice na Šumpersku. Zasahovalo zde pět jednotek. Hořela fasáda budovy, střešní konstrukce a podhledy. Došlo také ke značnému zakouření vnitřních prostor. Při požáru se intoxikovali čtyři lidé, kteří byli ošetřeni záchranáři ZZS. Po hodině jsme požár lokalizovali a za pomocí výškové techniky likvidovali.

2901_pozar_rodinny_dum_lisnice (2).jpg2901_pozar_rodinny_dum_lisnice (7).jpg

Náš vyšetřovatel při zjišťování příčin požáru spolupracoval s Policií ČR. Příčina je stále v šetření. Podle prvotního odhadu se škoda vyšplhá k jednomu a půl milionu korun. Zasahovaly profesionální jednotky ze stanice Zábřeh a Uničov a JSDH Líšnice, Loštice a Mohelnice.

Požár RD v Jívové

Další požár v půdním prostoru řešili hasiči v Jívové na Olomoucku. Zasažen byl prostor podkrovních místností a střechy. Požár jsme rychle lokalizovali, následně jsme vyhledávali a dohašovali skrytá ohniska. Během zásahu se zranil jeden dobrovolný hasič. Poranil si kotník a byl ošetřen přivolanou posádkou ZZS.

2901_pozar_rodinny_dum_jivova (3).jpg2901_pozar_rodinny_dum_jivova (5).jpg

Příčinu zjišťuje náš vyšetřovatel. Škoda přesáhne dva miliony korun a uchráněné hodnoty činí čtyři miliony korun.

Zasahovaly čtyři hasičské jednotky, a to profesionální ze stanice Šternberk a JSDH Jívová, Domašov nad Bystřicí a Moravský Beroun.

por. Radek Buryánek, DiS
HZS Olomouckého kraje