Devět jednotek hasilo požár skladu

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

27.08.2019 | Olomouc/Olomoucký kraj
Devět jednotek hasilo požár skladu
K požáru jednopodlažní budovy vyjížděli v úterý 27. srpna ráno profesionální i dobrovolní hasiči z Olomouce a okolí.

Jednalo se o skladovací halu, takzvaný tesco dům, v ulici Černá cesta v Olomouci.  Na místo bylo vysláno 9 jednotek. Po průzkumu zjistily, že hoří budova o rozloze zhruba 10x40 metrů. Ihned proto zahájily hašení třemi proudy a zároveň bránily rozšiřování požáru na druhou polovinu budovy. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu.

Díky včasnému zásahu se podařila půlka objektu uchránit. Hasiči následně rozebrali část střechy a dřevěné konstrukce domu, aby se dostali ke skrytým ohniskům hoření a mohli je uhasit. Objekt kontrolovali také termokamerou. Před 7. hodinou požár lokalizovali. Poté došlo k redukci jednotek, na místě zůstávají olomoučtí profesionální hasiči a jednotky dobrovolných hasičů z Olomouce. Nyní na požářišti probíhají dohašovací práce. Hasiči zde budou až do večerních hodin, takže byl na místo povolán i týlový kontejner, který zasahujícím jednotkám zajišťuje zázemí. Na zásahu se podílely profesionální jednotky z Olomouce a Litovle a jednotky dobrovolných hasičů z Černovíra, Chválkovic, Bohuňovic, Dolan, Horky nad Moravou, Senice na Hané a Velké Bystřice.

Požářiště budou hasiči přes noc hlídat. Příčinu požáru vyšetřujeme, po skončení hasebních prací se ve spolupráci s Policií ČR provede ohledání místa události.

Na začátku zásahu bylo ze sousedního objektu na krátkou dobu evakuováno asi 30 lidí, kteří se poté mohli vrátit domů. Požár se obešel bez zranění.

Škoda se podle předběžných odhadů pohybuje kolem 3 milionů korun, během šetření se její výše bude ještě upřesňovat.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová

HZS Olomouckého kraje