Dopravní nehody na Jesenicku zaměstnaly hasiče

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Dopravní nehody na Jesenicku zaměstnaly hasiče

jesenicko.png 0_foto_nahled-php.jpg62991739-Hungarian-supplementary-road-sign-Accidents-Stock-Photo.jpg

Ve středu 14. února 2018 zaměstnaly hasiče na Jesenicku dopravní nehody. U první zasahovali hasiči nedaleko obce Buková, druhá nehoda se stala u Javorníku.

imagesAA.png
Informaci o nehodě u Bukové přijalo operační středisko HZS Olomouckého kraje v 10:49 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jeseníku a dobrovolní hasiči z Bernartic, Žulové a Javorníku. Hasiči po příjezdu zjistili, že linkový autobus sjel do příkopy. V době nehody v autobuse cestovalo 17 osob, z toho čtyři děti. Nikdo z cestujících nebyl zraněn. Hasiči zabezpečili havarovaný autobus proti pohybu, provedli protipožární opatření a cestujícím pomohli vystoupit. Hasiči zajistili rozvoz cestujících do jejich cílových stanic. Jednotky dále spolupracovaly s policií při šetření nehody a v současné chvíli (13:00 hodin) probíhá vyprošťování autobusu pomocí hasičského jeřábu.

imagesAA.png
Jeřáb se po ukončení prací na místě nehody u Bukové následně přesune k nehodě osobního vozidla u Javorníku. Tato nehoda byla oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje v 12:06 hodin. Osobní vozidlo skončilo po nehodě v potoce na střeše. Došlo k drobnému úniku provozních kapalin, proto hasiči na potok natáhli sorbční hady. Nehoda se obešla bez zranění, pouze bude potřeba pomocí jeřábu havarované vozidlo vyprostit z potoka zpět na komunikaci.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje