Dopravní nehody v Olomouckém kraji – Autobus v příkopu Vápenná, osobní vozidlo na boku Bílá Lhota

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

07.01.2021 |  Olomoucký kraj

Nehoda autobusu se zraněním – Vápenná, Jesenicko.

Tři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovali u dopravní nehody autobusu na komunikaci mezi Vápennou a Žulovou na Jesenicku. Dle zjištění z hovoru na lince tísňové pomoci 112 se v autobuse nacházelo pět osob a řidič, z toho u jedné osoby došlo ke zranění. K pomoci k místu události vyrazila profesionální jednotka stanice Jeseník za posílení dobrovolnými hasiči Vápenná a Žulová. Autobus sjel ze silnice a skončil nakloněný v příkopu. Z autobusu kvůli zaklínění výstupních dveří do svahu nebylo možné vystoupit. Hasiči provedli částečné odkopání zeminy a poté všem pasažérům včetně řidiče pomohli do bezpečí. Pří nehodě došlo ke zranění jednoho z cestujících, souběžně jsme asistovali při ošetření posádce zdravotníku ZZS. Autobus bylo v závěru nutné vyprostit pomocí jeřábu, ten k události dorazil rovněž s centrální stanice v Jeseníku.

Nehoda osobního vozidla se zraněním – Bílá Lhota, Olomoucko

Pomoc dvou jednotek hasičů si vyžádala situace po dopravní nehodě osobního vozidla převráceného v poli na boku s nutným vyproštěním. K místu vyrazila jednotka profesionálních hasičů stanice Litovel doplněná dobrovolnými hasiči Loštice. V době dojezdu prvních jednotek zde již zasahovala posádka zdravotníků ZZS, k místu po chvíli dosedl také vrtulník letecké záchranné služby. Zranění řidič byl již mimo vozidlo, provedli jsem asistenci zdravotníkům. Návazně pokračovala nutná bezpečnostní, protipožární a stabilizační opatření. Samotné vyproštění vozidla zpět na komunikaci provede technika odtahové společnosti. Jednotky se po skončení záchranných a likvidačních úkonů postupně vraceli zpět na své základny.

Zdroj: Zdeněk Hošák - tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje