Dvě zraněné osoby vyprostili hasiči po tragické nehodě u Lipiny

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.06.2021 | Lipiny/ Olomoucký kraj
Dvě zraněné osoby vyprostili hasiči po tragické nehodě u Lipiny

Tragickou nehodu u Lipiny na Olomoucku řešili v noci ze čtvrtka 10.6 2021  na pátek šternberští a olomoučtí profesionální hasiči. Osobní automobil skončil zaklíněný pod kamionem na odstavném parkovišti.

Jedna osoba po střetu na místě svým zraněním podlehla. Další dva pasažéři zůstali ve zdemolovaném vozidle s těžkými zraněními zaklínění. Pomocí hydraulických nástrojů jsme odstranili dveře i dělící sloupek a jednu ze sedaček. Poté jsme je na páteřní desce vyprostili ven a společně se záchranáři zdravotnické záchranné služby jsme zahájili resuscitaci. Následně jsme záchranářům asistovali při transportu do sanitních vozidel.

Vrak osobního automobilu jsme zpod kabiny nákladního vozu vytáhli pomocí navijáku technického speciálu. Místo nehody jsme zabezpečili proti vzniku požáru a zajistili jsme uniklé provozní kapaliny. Během vyšetřování příčin a okolností události jsme zajišťovali součinnost Policii ČR. Poté jsme se postarali o úklid vozovky.

Na místě zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů, a to ze Šternberka a z Olomouce.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje