Exotickou korálovku odchytli hasiči za dětskou postýlkou

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.07.2023 | Supíkovice/ Olomoucký kraj
Exotickou korálovku odchytli hasiči za dětskou postýlkou

„Máme hada v obýváku, za dětskou postýlkou. Určitě to není užovka," tak nám o víkendu se zděšením v hlase oznamovala nezvyklý nález v rodinném domě v Supíkovicích na Jesenicku mladá maminka.

WhatsApp Image 2023-07-11 at 13.33.20(1).jpegWhatsApp Image 2023-07-11 at 13.33.20.jpeg

Ihned jsme vyrazili na místo, abychom neznámého plaza odchytli. Našli jsme jej schovaného v podlahové liště, odkud jsme jej opatrně dostali pomocí odchytové sítě ven a do bezpečí. Chvíli jsme měli na jesenické stanici exotického hosta. Následně jsme jej převezli do Záchranné stanice v Rudě nad Moravou, kde se o něj odborně postarali a sdělili nám, že se jednalo o krásnou korálovku kalifornskou.

V případě podobného nálezu se přidáváme k doporučení záchranné stanice: když si nejste jisti druhem zvířete, tak volejte, přijedeme a pomůžeme.

V Supíkovicích zasahovala profesionální jednotka ze stanice Jeseník.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje