Hasiči likvidují požár

HZS Olomouckého kraje

12.01.2017
Hasiči likvidují požár

Ve čtvrtek 12. ledna 2017 byl v 13:32 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár rodinného domu v obci Pavlov na Šumpersku.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Litovle a dobrovolní hasiči z Mohelnice, Loštic a Pavlova. Hasiči po příjezdu zjistili, že z rodinného domu se valí dým, plamenné hoření nebylo viditelné. Hasiči zajistili odpojení domu od elektrické energie a v dýchací technice se vydali na průzkum. Uvnitř domu nalezli ženu, kterou spolu se dvěma psy evakuovali. Na lokalizaci požáru nasadili hasiči dva proudy vody, plameny dostali pod kontrolu za hodinu po oznámení.

V průběhu likvidačních prací vyhášeli hasiči ohořelé věci z domu na volné prostranství, kde je dohašovali, vyhledávali skrytá ohniska a zakouřený dům odvětrávali.

Jednotky jsou stále na místě (stav k 14:30 hodině). U požáru je také náš vyšetřovatel, který bude zjišťovat, co stojí za příčinou vzniku požáru.

Autor:

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje
tel: 950 770 039 (linka tiskový mluvčí)
tel: 950 770 207
mobil: 725 490 377