Hasiči při požáru zachránili šestičlennou rodinu ze zakouřeného podkroví

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.05.2022 | Prostějov/ Olomoucký kraj
Hasiči při požáru zachránili šestičlennou rodinu ze zakouřeného podkroví

K požáru bytu vyjížděly v noci z úterý na středu tři jednotky hasičů v Prostějově. V bytovém nízkopodlažním domě hořela jedna neobydlená místnost.

Požár byl ohlášen na krajské operační a informační středisko krátce před půlnocí s tím, že hoří v prvním poschodí domu a z oken jde kouř. Při příjezdu jednotek a následném průzkumu byl požár potvrzen v jedné z neobydlených místností a rychle během 15 minut zlikvidován jedním C proudem. Podkroví budovy však bylo velmi silně zakouřené a nacházela se tam šestičlenná rodina a další dva obyvatelé domu. Šest osob včetně dítěte jsme zachránili ve vyváděcích maskách, další dva nájemníky jsme evakuovali. Na místo velitel zásahu povolal i zdravotnickou záchrannou službu, protože jedna z osob se nadýchala zplodin hoření a kvůli intoxikaci byla předána do péče ZZS.

Objekt jsme odvětrali přetlakovou ventilací, zásah probíhal v dýchací technice. Na místo byl povolán i náš vyšetřovatel, který odhadnul škodu předběžně na 100 tisíc korun. Díky rychlému zásahu hasiči zachránili nejen lidské životy, ale též uchránili hodnoty ve výši 15 milionů korun. Jako příčinu požáru určil vyšetřovatel nedbalost.

Zasahovaly 3 jednotky, a to profesionální ze stanice Prostějov a jednotky SDH Prostějov-Žešov a Prostějov-Vrahovice.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje