Hasiči při tragické nehodě vyprošťovali zaklíněné osoby

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

08.06.2019 | Krčmaň/Olomoucký kraj
Hasiči při tragické nehodě vyprošťovali zaklíněné osoby
Tísňová linka HZS Olomouckého kraje byla v pátek krátce po dvacáté hodině večerní informována, a to hned několika oznamovateli o vážné dopravní nehodě na hlavní komunikaci z Olomouce na Přerov, přesněji v úseku mezi obcemi Krčmaň a Kokory. Operační středisko k pomoci k místu vyslalo jednotky profesionálních požárních stanic Olomouc a Přerov za posílení dobrovolnou jednotkou hasičů Brodek u Prostějova.

Dle upřesnění se po čelním střetu ve vysoké rychlosti ve vozidlech nacházelo hned několik zaklíněných, vážně zraněných osob. Tuto velmi nepříjemnou situaci potvrdily dojíždějící jednotky v radioprovozu. Hasiči z vozidel celkově vyprostili tři zaklíněné osoby. Při nehodě došlo k celkovém zranění čtyř osob. V návaznosti jednotky vypomáhali při resuscitaci osob a asistovali záchranářům v nelehkém boji o lidské životy. Bohužel bilance dopravní nehody je děsivá, na místě došlo k úmrtí dvou osob.

Hasiči v navazujícím čase pokračovali v celkovém zabezpečení po dopravní nehodě. Místo události po dobu dokumentace a vyšetřování PČR nasvětlovali. V závěru provedli celkový úklid komunikace a vypomohli při vyprošťování vraků z příkop na odtahové speciály.

Komunikace byla po celou dobu zásahu složek IZS uzavřena. Poslední jednotka se ze zásahu vrátila zpět na svou základnu v pozdních nočních hodinách krátce před půlnocí.

Zdeněk Hošák tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje