Hasiči stabilizovali dům poškozený po nárazu auta

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.04.2023 | Velká/ Olomoucký kraj
Hasiči stabilizovali dům poškozený po nárazu auta

U tragické dopravní nehody jsme zasahovali ve středu 19. dubna v Hranicích-Velké. Osobní auto zde před 6. hodinou ráno narazilo do neobydlené části domu.

Uvnitř zdemolovaného vozidla zůstal zaklíněný zraněný řidič. Muže jsme pomocí hydraulických nástrojů vyprostili a zahájili jsme společně se záchranáři ZZS resuscitaci. I přes veškerou snahu zasahujících se nepodařilo obnovit jeho životní funkce.

2.jpg0.jpg

Jelikož byla jedna z nosných zdí budovy nárazem poškozena, museli jsme ji stabilizovat a zabezpečit tak, aby nedošlo k dalšímu zřícení a ohrožení obyvatel. Na místo velitel zásahu proto povolal speciální kontejner s vybavením určeným pro stabilizaci budov.

Dřevěnými vzpěrami jsme narušenou část obvodového zdiva zajistili a místo jsme opáskovali. Objekt jsme předali majiteli. Po zaměření a vyšetření příčin a okolností nehody PČR se o odtah vozu postarala odtahová služba.

Zasahovala profesionální jednotka ze stanice Hranice a Přerov.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje