Hasiči v Bolelouci řešili úhyn ryb

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

05.06.2017
Hasiči v Bolelouci řešili úhyn ryb
V pondělí 5. června 2017 byl v 8:30 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje úhyn ryb v obci Bolelouc.
Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Dubu nad Moravou. Po příjezdu hasiči začali spolupracovat s rybáři. Na hladině nebylo patrné žádné znečištění, přesto však na řece plavaly uhynulé ryby.
Hasiči na šesti různých místech odebrali vzorky vody, které se budou desílat k rozboru do Chemické laboratoře ve Frenštátě pod Radhoštěm. Kvůli nízkým hodnotám kyslíku ve vodě hasiči snížili hladinu jezu, čímž zvýšili průtok vody. Současně s tím pomocí plovoucího čerpadla začali vodu v řece provzdušňovat.
Hasiči na místě dále spolupracovali s pracovníky životního prostředí a se zástupci statutárního města Olomouce.
Autor:
por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková