Hasiči v kraji vyprošťovali u dvou tragických nehod

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.01.2023 | Olomoucký kraj
Hasiči v kraji vyprošťovali u dvou tragických nehod

I přes veškerou snahu hasičů a záchranářů skončily ve středu a ve čtvrtek dvě dopravní nehody osobních automobilů s kamiony tragicky.

1901_vyprosteni_nehoda_unicov (4).jpg

Ve čtvrtek 19. ledna jsme vyjížděli k dopravní nehodě v Uničově. Srazil se zde kamion a osobní automobil. Uvnitř vozidla zůstal zaklíněn zraněný řidič. Využili jsme hydraulické nůžky, odstranili jsme zadní dveře a uvolnili přední. Současně již probíhal zásah záchranářů ZZS a LZS. Na páteřní desce jsme řidiče vyprostili z kabiny vozu ven. Přestože byla první pomoc poskytnuta okamžitě, svým zraněním podlehnul. Zabezpečili jsme místo proti vzniku požáru. Zasahovala jednotka ze stanice Uničov.

1901_vyprosteni_spicky_hranice (3).jpg

Tragicky skončila také dopravní nehoda ve středu 18. ledna vpodvečer na I35 mezi Černotínem a Miloticemi nad Bečvou. Řidič dodávky narazil pod kamion stojící na odpočívadle a ve zdemolované kabině zůstal zaklíněn. Hydraulickými nástroji jsme se do vraku dostali a vyprostili jej. Bohužel i navzdory rychlému zásahu hasičů a záchranářů řidič svým zraněním na místě podlehnul. Zasahovala jednotka ze stanice Hranice.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje