Hasiči vyprostili dělníka z čelního nakladače

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

27.10.2021 | Olomoucký kraj
Hasiči vyprostili dělníka z čelního nakladače

26.10.2021 Dva zásahy, které si vyžádaly vyprošťování zraněných osob, jsme řešili v úterý odpoledne. Obě události byly nahlášeny krátce před 17. hodinou.

Nejdříve jsme vyjížděli na stavbu komunikace u Hranic, kde se při práci převrátil čelní nakladač a v něm zůstal zaklíněný řidič. Pracovní stroj museli hasiči po příjezdu na místo události zajistit stabilizačními klíny. Při vyprošťování byl využit i menší bagr, který pracoval na místě a posloužil k nadzvednutí nakladače a jeho stabilizaci. Aby hasiči mohli zraněného muže dostat bezpečně z vozidla ven, rozbili zadní okno a po jeho prvotním zajištění záchranáři jej opatrně vyprostili ven. Následně jej umístili do vakuové matrace a transportovali k vozidlu ZZS.

Provedli jsme rovněž protipožární zabezpečení místa události a postarali jsme se o drobný únik provozních kapalin. Zasahovala profesionální jednotka ze stanice Hranice. Místo bylo předáno k vyšetření Policii ČR.

Poté jsme vyjížděli k Zábřehu k dopravní nehodě, při níž se zranili dva lidé. Havaroval jeden osobní vůz, po srážce v něm zůstal zaklíněný spolujezdec. K jeho vyproštění jsme museli využít hydraulické zařízení, s jehož pomocí jsme odstřihli střechu. Jelikož měl zaklíněnou nohu, tak jsme pomocí hydraulického rozpínáku zdeformovanou část vozu rozevřeli a nohu jsme mu vytáhli. Poté byl předán do péče posádce letecké záchranné služby. Místo nehody jsme protipožárně zajistili a asistovali jsme odtahové službě při naložení havarovaného vozidla. Rovněž jsme poskytovali součinnost PČR při vyšetřování příčin nehody. Během zásahu byla doprava svedena do jednoho pruhu.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje