Hasiči vyprostili dělníka zavaleného střešní konstrukcí

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

22.09.2022 | Osek nad Bečvou/ Olomoucký kraj
Hasiči vyprostili dělníka zavaleného střešní konstrukcí

20.9.2022 Čtyři jednotky zasahovaly v úterý po 11. hodině v Oseku nad Bečvou, kde se jednomu z rodinných domů propadla střecha. Trosky a sutiny uvnitř prvního podlaží zavalily jednoho z dělníků, kteří na stavbě v tu chvíli pracovali.

2009_zachrana_strecha_osek (4).jpeg

Dalším pěti se podařilo před padajícími částmi stropů a střechy utéct. Pro kolegu se však vrátili. Pod sutinami byl uvězněný celý, takže mu duchapřítomně ihned odhrabali suť z obličeje a kolem hlavy, aby mohl dýchat.

Hasiči po příjezdu ve vyprošťování pokračovali. Podali mu kyslíkovou masku, aby mu zajistili dostatek kyslíku. Muž měl zavalené nohy velkými kusy střešní konstrukce a horní polovinu těla měl zasypanou drobným stavebním materiálem. Hasiči jej tedy postupně ze sutin vyprostili a na páteřní desce jej předali posádce LZS. Asistovali rovněž při jeho transportu do vrtulníku. Přítomnost dalších osob jsme vyloučili průzkumem.

2009_zachrana_strecha_osek (9).jpeg

Objekt prohlédnul statik, který rozhodnul o dalším postupu. Objekt označil za stabilní, proto není v tuto chvíli nutné jeho další zajištění pomocí speciálních stabilizačních technik. Budovu jsme zabezpečili proti vstupu. Opravu musí provést specializovaná firma.

Na místě zasahovaly 4 jednotky, a to profesionální ze stanice Lipník nad Bečvou, Přerov a Olomouc a JSDH Osek nad Bečvou.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje