Hořelo ve sklepě výškového domu v Přerově

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

25.04.2018 | ilustrační foto
Hořelo ve sklepě výškového domu v Přerově

Ve středu 25. dubna 2018 byl v 12:45 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár ve sklepních prostorách výškové budovy v Přerově na ulici Pod Skalkou.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z požární stanice v Přerově a dobrovolní hasiči z Oseku nad Bečvou.
Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že zakouřeny jsou sklepní prostory osmipodlažního panelového domu. Průzkumná skupina zjistila, že hoří v jedné z kójí, plameny se pomalu začaly šířit i na další sklepní prostory.

Požár dostali hasiči pod kontrolu během několika minut. V průběhu likvidačních prací hasiči na odvětrání prostor použili jak přirozenou, tak přetlakovou ventilaci. Hasiči zkontrolovali celý panelový dům, zaměřili se hlavně na byt nad místem požáru. Ohořelé věci ze zasažených kójí vynesli hasiči před dům, kde je dohasili.

Velitel zásahu na místo povolal pracovníky energetických společností, aby provedli kontrolu rozvodů.
Likvidaci požáru hlásil velitel zásahu v 14:50 hodin. Při požáru nebyl nikdo zraněn ani nemuseli hasiči nikoho z panelového domu evakuovat. Výše škody byla předběžně vyčíslena na 100.000 Kč. Příčina vzniku požáru je v šetření.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje