Likvidace požáru rodinného domu na Olomoucku.

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Likvidace požáru rodinného domu na Olomoucku.

Osm hasičských jednotek ze dvou krajů se ve večerních hodinách neděle 15.10.2017 podílely na likvidaci požáru střechy a objektu – rodinného domku ve Staré Libavá (Norberčany) na Olomoucku. Oznámení o hustém kouři z přízemní části domu a viditelných plamenech ze středy přijala linka tísňové pomoci HZS Olomouckého kraje krátce před půl sedmou v podvečer.

ggggggg.jpg

Operační středisko k místu ihned vyslalo profesionální hasiče požární stanice Šternberk,  místní dobrovolné hasiče Norberčany a dále Moravský Beroun, Domašov nad Bystřicí. Mezikrajskou výpomoc Moravskoslezkého kraje přesněji profesionální jednotku požární stanice Vítkov a z řad dobrovolných hasičů Budišov nad Budišovkou, Dvorce a Lomnice.

Požár zcela zachvátil objekt o rozměrech zhruba 20x10 metrů. K poškození došlo v obytné části a také po celé délce střechy rodinného domku. Všechny osoby se naštěstí včas dostaly do bezpečí. Hasiči po provedené lokalizaci požáru pokračovali v celkovém odkrytí střešních krytin a postupně dohašovali menší ohniska. K doplňování zásob vody byl využit nedaleký rybník.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, pokračování za přítomnosti policejního psovoda a vyšetřovatel bude probíhat za lepších světelných podmínek následujícího rána, prozatím není vyloučeno i možné úmyslné založení požáru. Předběžnou škodu majitel prozatím nevyčíslil – odhadovaná výše je v řádu statisíců.

Zdeněk Hošák | tiskový mluvčí | HZS Olomouckého kraje

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí