Muž spadl ze střechy. Pomohli mu hasiči a záchranáři

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

05.04.2023 | Olomouc/ Olomoucký kraj
Muž spadl ze střechy. Pomohli mu hasiči a záchranáři

Muže po pádu z 15 metrů jsme ve středu 5. dubna před 8. hodinou ráno zachraňovali ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou v Olomouci.

Spadl ze střechy domu ve dvorním traktu do kontejneru s uskladněnými pětilitrovými zavařovacími sklenicemi a vážně se zranil. Zůstal uvězněný ve 2,5 metrech a s ohledem na charakter jeho poranění potřeboval rychlé ošetření.

0.jpg2.jpg1.jpg

Záchranáři se k němu dostali díky našim nastavovacím žebříkům a muži poskytli okamžitě základní ošetření. Poté jsme s vysokozdvižným vozíkem dostali paletový kontejner rychle na zem, muže ze střepů jsme opatrně vyprostili a přesunuli na nosítka zdravotnické služby. Následně byl transportován do nemocnice. Zasahovala profesionální jednotka ze stanice Olomouc.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje