Nástráhy letních dní

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.08.2023 | Olomoucký kraj
Nástráhy letních dní

Brzdovou páku si vrazil do stehna ve středu 2.8.203 odpoledne sedmiletý chlapec u Lipové-lázní na Jesenicku. Při sjíždění trailů na Lipovských stezkách nezvládl poslední zatáčku a při pádu z kola se v něm nešťastně zaklínil. Na místě mu rychle a šetrně pomohli jeseničtí hasiči a záchranáři.

Ve čtvrtek 3.8.2023 jsme pomáhali zraněné turistce v lesích v Rovensku na Zábřežsku, která si při výletě zlomila nohu a potřebovala ošetření a transport do sanitky.

V polovině prázdnin jsme zasahovali na Rychlebských stezkách, kde jsme poskytli první pomoc zraněnému bajkerovi po pádu z kola.

Právě Jeseníky či Rychlebské hory s vyhlášenou sítí trailů lákají cyklisty, elektrocyklisty i turisty v našem kraji nejvíce.

Jak se zachovat článek zde:   Nepřeceňujte své síly při turistice ani na kole aneb Hasiči radí

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje