Nehoda hasičské cisterny s tragickými následky. Zemřel hasič, další bojuje o život

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

25.08.2018
hasic-aut.jpgsmrt.jpgVýjezd k zásahu se stal v pátek, 24.srpna 2018, v podvečer osudný posádce cisterny ze zábřežské stanice Hasičského záchranného sboru v Olomouci. Vozidlo z dosud nezjištěných příčin havarovalo. Při nehodě zemřel velitel zásahu, který seděl na místě spolujezdce. Řidič bojuje v nemocnici o život. Zbývající dva členové posádky byli zraněni lehce. Právu to v sobotu ráno řekl ředitel krajských hasičů Karel Kolařík.

ViewImage.jpg
smrtroz43.jpg

Dámy a pánové,
dovolte mi, abych s hlubokým zármutkem oznámil, že v pátek 24.srpna 2018  v podvečer cestou k zásahu na dopravní nehodu, při které měly být zraněny čtyři osoby, havarovali s cisternou u obce Libivá na Šumpersku také hasiči.

Tato nehoda měla tragické následky, zemřel při ní příslušník Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, stanice Zábřeh, další utrpěl velmi vážná zranění a dva příslušníci byli zraněni lehce.
Příčina nehody není v tuto dobu známá a je v šetření Policie České republiky.

Pozůstalým po zemřelém kolegovi projevuji hlubokou upřímnou soustrast a kolegovi, který utrpěl těžké zranění, ze srdce přeji, aby svůj náročný boj s nepřízní osudu vyhrál.

plk. Ing. Karel Kolářík, ředitel HZS Olomouckého kraje

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje