Nehoda osobního vlaku po nárazu do zarážedel na nádraží v Přerově.

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

05.06.2017
Nehoda osobního vlaku po nárazu do zarážedel na nádraží v Přerově.
Dvě profesionální jednotky hasičů, přesněji požární stanice Přerov a drážní kolegové (HZSp SŽDC) zasahovaly krátce před šestou hodinou ranní v pondělí 5.6.2017 u nehody na železnici. Osobní vlak po při příjezdu do stanice v Přerově z dosud neznámých důvodů nedobrzdil a narazil do zarážedel na kusé koleji. K místu události mimo jiné ihned vyrazila také technika se zdravotnickým přívěsem.
hhh.jpg
Při nehodě došlo celkem ke zranění patnácti osob, hasiči ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou asistovali při ošetření, vypomohli s opuštěním prostor do bezpečí a také poskytnuli prvotní intervenci účastníkům nehody, jaký bude následný postup. Osobní vlak zde jízdu v běžném provozu končí, ve vlaku se v době nehody nacházela necelá stovka cestujících. Po prvotních záchranných pracích si velení zásahu převzala drážní jednotka hasičů a ta na místě zůstala i po dobu šetření Policii ČR, dražní inspekce, SŽDC a dalších organizací včetně vlastníka havarované vlakové soupravy.
Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje, tiskový mluvčí

FOTO : HZS Olomouckého kraje.