Nehoda tří kamionů zablokovala silnici

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

21.07.2019 | Horníc Věstonice/Jihomoravský kraj
Nehoda tří kamionů zablokovala silnici
Při nehodě tří nákladních vozidel u Horních Věstonic se zranili dva lidé. Po nehodě byl hlavní tah mezi Mikulovem a Pohořelicemi uzavřen na čtyři hodiny.

Před půl druhou odpoledne spěchali hasiči k vážné nehodě nedaleko vodní nádrže Nové Mlýny. Šest jednotek hasičů i se speciální výbavou na vyprošťování z nákladních vozidel jelo na 40. kilometr silnice I/52.

V jednom ze tří kamionů se zranili dva lidé. Hasiči je vyprostili a předali do péče záchranné službě. Následně pak pomohli s transportem pacientky do vrtulníku Letecké záchranné služby. Řidiče odvezla do nemocnice sanitka. Další dva řidiči kamionů se u nehody nezranili.

Hasiči zabezpečili vozidla proti případnému vzniku požáru a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Po zadokumentování nehody Policií ČR a odtažení vozidel uklidili komunikaci. Odtažení kamionů zajistily specializované firmy.

Silnice I/52 u Horních Věstonic byla uzavřena čtyři hodiny. Policie odkláněla dopravu na nejbližších křižovatkách na objízdné trasy.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje