Několikahodinový zásah mají za sebou profesionální a dobrovolní hasiči u požáru stohu na Olomoucku

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

28.08.2017
Krátce před půl osmou večerní předchozího dne, tj. v pátek 25.8.2016, vyslalo operační středisko k likvidaci požáru stohu za obcí Želechovice směr Uničov čtyři jednotky. Z požárních stanic k místu události vyjely jednotky Uničov a Litovel, z řad dobrovolných hasičů Tři Dvory a Uničov.
Požár zachvátil celou plochu ložené balíkové slámy na ploše zhruba 15x10 metrů, svou intenzitou ohrožoval nedaleký další stoh. Jednotky zabezpečovaly možné rozšíření a asistovaly při postupném rozvážení pomocí zemědělského nakladače vlastníka. Kontrolované dohořívání na místě zajišťovali dvě jednotky až do ranních hodin, poté požářiště s poučením předali majiteli a vrátily se zpět na své základny.
Majitel prozatím přesně nevyčíslil vzniklé škody, příčinou vzniku požáru je hra dětí s ohněm.
 gh.jpg
Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí