Noční požár několika chatek a přístřešků v Moravském Berouně.

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Noční požár několika chatek a přístřešků v Moravském Berouně.
pozarW.png
Krátce před jednou hodinou ranní ve čtvrtek 18.dubna 2019 vyjely posádky čtyř jednotek k likvidaci požáru ve dvorním traktu bytového domu na ulici Janáčkova v Moravském Berouně.

ViewImage-(2).jpg

Volající v tísňovém hovoru nedokázal přesně určit co hoří u nich za dvorem zřejmě chatka či přístřešek. K místu vyjela ze stanice Šternberk profesionální jednotka za pomoci dobrovolných hasičů Moravský Beroun a v rámci mezikrajské výpomoci z Moravskoslezského kraje hasiči Dvorce a Lomnice.

ViewImage-(3).jpg

Hasiči po příjezdu zde nalezli několik menších dřevěných objektů zcela zachvácené plameny. Vytvořili několik ochranných vodních proudů pro zamezení v rozšíření na další chatky v těsné blízkosti. Požár zcela poničil na sobě přilehlých několik menších dřevěných chatek a přístřešků.

ViewImage-(4).jpg

Zásobování vodou zajišťovaly cisterny z nedalekého vodního zdroje kyvadlově. Během zásahu z požářiště hasiči vynesli do bezpečí tlakové láhve a kanystry s hořlavými látkami. V navazujícím čase pokračovaly jednotky v postupném rozebírání vyhořelých konstrukcí, rozhrabávání a důkladném dohašení doutnajících menších ohnisek.

ViewImage-(5).jpg

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření. Vzhledem k většímu počtu vlastníků bude výsledná škoda upřesněna později. Požár i samotný zásah se obešel bez zranění. Všechny jednotky se krátce před půl pátou ranní vrátily zpět na své základny.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje