Od komínu začala hořet střecha, Libušina ul. Olomouc.

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

31.12.2018
Od komínu začala hořet střecha, Libušina ul. Olomouc.
pozarW.png
Profesionální jednotka stanice Olomouc krátce po dvacáté hodině , v neděli 30.12.2018, vyjela k ohlášenému požáru komínu v ulici Libušina v Olomouci, dle získaných informací z něj šlehaly velké plameny. Operační středisko k místu ihned vyslalo prvovýjezdové vozidlo z centrální stanice.

ViewImage-(6).jpg

V době příjezdu se ze střechy valil hustý kouř, průzkumem hasiči nalezli rozšiřující se hoření již části střechy.
Včasné zalarmování hasičů i rychlý zásah, zabránil výraznějšímu rozhoření a také velkým škodám. Jednotka během rychlé lokalizace a likvidace odkryla část střechy a vyloučila další možná skrytá hoření. V závěru majitelům odkrytou část zabezpečila zaplachtováním. K požáru došlo po zahoření přizděného dřevěného trámu do komínového tělesa.

ViewImage-(7).jpg

Majitel předběžně vyčíslil škodu v částce 300 tis. Kč.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje