Odřad hasičů z HZS Olomouckého kraje vyrazil na pomoc s likvidací rozsáhlého požáru

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.07.2022 | Hřensko/ Ústecký kraj

Operační středisko HZS Olomouckého kraje přijalo krátce po 20 hodině požadavek na vyslání odřadu příslušníků s technikou z našeho kraje, přesněji na velkokapacitní čerpadlo HSF (HydroSub), známé také pod zkratkou dodavatele SOMATI, včetně příslušenství a hadicového vedení v délce 2 km. Tato technika je převážena pomocí kontejnerového nosiče s přívěsem.

Požadavku ze strany Národního operačního a informačního středisko (NOPIS) jsme ihned vyhověli a na stanici v Prostějově proběhla v několika následných desítkách minut kontrola techniky, svolání a posílení sloužící směny, rovněž příprava odřadu. K místu události tak chvíli po 22 hodině vyrazila posádka zmiňovaného velkokapacitního čerpadla s velitelským vozidlem.

Předpoklad nasazení v pomoci se zdoláváním náročného rozsáhlého lesního požáru je v brzkých ranních hodinách (pátek 29.7.2022). Součástí informace o události je kontaktní místo příjezdu, kde se naši kolegové dozví další podrobnosti o místu nasazení a vzájemné pomoci kolegům v Ústeckém kraji.

AKTUALIZACE 29.7.2022 7:00

Odřad HZS Olomouckého kraje dorazil na místo setkání krátce před pátou hodinou ranní.

Naši kolegové HZS Olomouckého kraje, tedy odřad s velkokapacitním čerpadlem, dorazili krátce před pátou hodinou na místo setkání. Aktuálně v 7:00 proběhne porada a poté přemístění k zapojení na určený úsek, mnoho zdaru! Podrobnosti k zapojení do aktivity v průběhu dne.

Aktualizace 11:30 - posílení hadicového vedení, spojení s jiným čerpadlem!

Naši kolegové ve spolupráci s HZS Moravskoslezského kraje rozšiřují propojení pomocí dovezeného hadicového vedení v řece k navazujícímu spojení s jiným čerpadlem. Zvažuje se vybudování nové trasy pro další chránění obcí. Samotné čerpadlo z HZS Olomouckého kraje je nyní v záloze pro případ poruchy jiných aktivních čerpadel HSF.

Zdroj: Zdeněk Hošák - tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje