Olomoucký kraj informuje

Klidná silvestrovská noc pro hasiče z Olomouckého kraje

11.01.2017
Olomoucký kraj informuje
Hasiči v Olomouckém kraji zažili letos relativně klidnou silvestrovskou noc, během které vyjeli celkem k pěti požárům a jedné dopravní nehodě.

Hasiči v průběhu silvestrovské noci vyjížděli k celkem pěti drobným požárům. Jeden se odehrál těsně před půlnocí, další tři hned po půlnoci a poslední o půl čtvrté ráno. Hasiči řešili také jednu vážnou dopravní nehodu 1. ledna 2017 těsně po šesté hodině ranní. Nehoda se stala mezi obcemi Uničov a Želechovice. Při nehodě havarovalo osobní auto, ve kterém cestovalo pět osob. V době příjezdu první jednotky hasičů byly tři zraněné osoby mimo vozidlo a dvě zůstaly uvnitř zaklíněné. Ty hasiči vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby.

Požáry, ke kterým hasiči letos vyjížděli, byli standardní, silvestrovské.
  • 31.12.2015, 23:41 hodin - v Prostějově v Kolářových sadech hořela dutina stromu o průměru asi 1 metr,
  • 1. 1. 2017, 0:09 hodin - v Jeseníku na Dukelské ulici vzplály keře,
  • 1. 1. 2017, 0:17 hodin - v Hynčině na Zábřežsku hořely tuje před rodinným domem,
  • 1. 1. 2017, 0:18 hodin - v Přerově na Wurmově ulici hořel odpad v kontejneru. Požárem kompletně shořel jeden kontejner, druhý byl žárem poškozen.
  • 1. 1. 2017, 3:38 hodin - poslední silvestrovský požár se odehrál v Zábřehu na ulici Severovýchod. Tam hořel také velkoobjemový kontejner.
Ve všech případech se jednalo o požáry s nulovou nebo minimální škodou, při kterých nebyl nikdo zraněn.

Autor:
por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková