Pád bezmotorového kluzáku poblíž obce Drahotuše na Přerovsku.

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

09.05.2019
Pád bezmotorového kluzáku poblíž obce Drahotuše na Přerovsku.
letani.jpg
Pomoc hasičů si v odpoledních hodinách středy 8.května 2019 vyžádala letecká nehoda na Přerovsku. Poblíž obce Drahotuše havaroval bezmotorový kluzák do středu kruhového objezdu

ViewImage-(4).jpg

Následky nehody jsou tragické. Hasiči ihned po příjezdu asistovali zdravotníkům při resuscitaci pilota. Ten bohužel na místě následkům svých zranění podlehl. K události operační středisko krátce po třinácté hodině vyslalo čtyři jednotky. Profesionální ze stanic Hranice a Lipník, z řad dobrovolných hasičů k pomoci také jednotku Hranice a Drahotuše.

ViewImage-(5).jpg

Hasiči během své činnosti provedli nutná bezpečnostní opatření, asistovali Policii ČR  při dokumentaci a šetření. Na místě se vyčkává do příjezdu odborné letecké skupiny k provedení nutných úkonů spojených z vyšetřováním leteckých nehod. Hasiči v závěru provedou manipulaci s letadlem a odstranění z kruhového objezdu mimo komunikaci.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje