Pomoc hasičů při záchraně osob z lanovky na Jesenicku VIDEO

17.02.2019
Pomoc hasičů při záchraně osob z lanovky na Jesenicku VIDEO
lanovka-cl.jpg
Pomoc jednotek ze tří krajů a také mezistátní spolupráci s hasiči z Polska si během sobotního odpoledne vyžádala technická závada na lanovce na Jesenicku, přesněji ve ski areálu Filipovice.

ViewImage-(6).jpg

Operační středisko HZS Olomouckého kraje přijalo informace o situaci s předběžným počtem o zhruba šedesáti až osmdesáti lyžařích uvězněných na lanovce přijalo krátce před šestnáctou hodinou v sobotu 16.2.2019.
 lezecX.jpg
K pomoci z řad profesionálních hasičů Olomouckého kraje vyjely posádky lezeckých skupin Jeseník, Šumperk a Olomouc, za následného posílení hasiči Moravskoslezského kraje stanice Bruntál a také mezistátní pomoci hasičů z Polska (Glucholazy).

ViewImage-(7).jpg  ViewImage-(8).jpg

K pomoci se k nim také připojili záchranáři Horské služby ČR, vrtulník Policie ĆR s posádkou lezců profesionální jednotky Jihomoravského kraje (HZS JmK) a v nemalé míře k rychlé záchraně v prvotní fázi pomohli pracovníci lyžařského areálu.

VIDEO

evakuaceXX.jpgV místech s dostupností žebříků se podařilo evakuovat zhruba polovinu snadnější formou. U další zhruba dvacítky lyžařů docházel k postupnému slanění s lezci, do akce byl také zapojen vrtulník Policie ČR. Celá záchranná akce byla po devadesáti minutách úspěšně ukončena s dobrou bilancí, vše se obešlo bez zranění. Celkem za hasiče evidujeme zachráněných 39 osob.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto/Video: HZS Olomouckého kraje