Požár autodílny na Prostějovsku způsobil škody za 2 mil. korun VIDEO/FOTO

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Požár autodílny na Prostějovsku způsobil škody za 2 mil. korun VIDEO/FOTO
Osm jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se v nočních hodinách úterý 25.9.2018 podílelo na likvidaci rozsáhlého požáru objektu ve Štětovicích (Vrbátky) na Prostějovsku. Na linku tísňové pomoci krátce po devatenácté hodině volalo hned několik oznamovatelů s upřesněním zahoření v autodílně s několika vozidly.

ViewImage-(10).jpg

Operační středisko k likvidaci vyslalo profesionální hasiče z Prostějova a Olomouce, z řad dobrovolných jednotek, Vrbátky-Štětovice, Prostějov-Vrahovice, Dub nad Moravou, Olšany u Prostějova, Tovačov a Brodek u Přerova.

VIDEO

Při požáru došlo ke zranění jedné osoby, po prvotním ošetření hasiči byl muž předán do péče zdravotnické záchranné službě. Hasiči k likvidaci nasadili několik hasebních proudů, plameny prostoupily a poškodily téměř celý objekt na rozloze zhruba 30x15 metrů. V prvotní fázi bylo nutné ochlazovat okolní objekty a zamezit tak větším materiálním škodám. V likvidaci poté hasiči pokračovali dalších několik hodin, postupně dohašovali menší ohniska v půdním prostoru.

ViewImage-(12).jpg

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, výše škody majitel vyčíslil v částce 2 mil. korun. Při požáru byla poškozena nejen budova ale i několik vozidle a autoservise.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje