Požár bytu se zraněním osob a evakuací

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.08.2019 | Přerov/Olomoucký kraj
Požár bytu se zraněním osob a evakuací
Aktualizace článku: https://www.hasici.cz/zhave-aktuality/Z-regionu/Olomoucky-kraj/Pozar-bytu-se-zranenim-osob-a-evakuaci

Krátce po půl druhé odpolední v úterý 13.8.2019 převzala linka tísňové pomoci HZS Olomouckého kraje informaci o viditelných plamenech a kouři z druhé patra bytu v panelovém domě na ulici Interbrigadistů v Přerově. Operační středisko k místu ihned vyslalo posádky výjezdových vozidel z centrální stanice v Přerově za posílení další jednotkou drážních hasičů (HZSp SŽDC) a dobrovolných hasičů z Přerova.

V průběhu jízdy jednotek k zásahů, prostřednictvím radioprovozu, byla hasičům doplněna informace o možnosti přítomnosti uvězněných osob v zakouřených prostorech. To se také hasičům průzkumem potvrdilo. Ve spolupráci s Polici ČR s hořících prostor evakuovali celkově 16 osob, z toho čtyři včetně obyvatelky vyhořelého bytu skončily v péči posádek zdravotníků.

Plameny a zakouření byt zcela poničily, samotné zdolání plamenů proběhlo v krátkosti. Návazně hasiči prostory ochladili a odvětrali pomocí přetlakové ventilace. Důkladným průzkumem z využitím termokamery vyloučily možné skryté šíření v šachtách a okolí ohniska požáru.

Hasiči současně asistovali posádkám záchranářů při ošetřování. V mezidobí provedli nutná bezpečnostní opatření a spolupracovali při hledání řešení dané situace s možností náhradního ubytování, případném dočasném transportu na evakuační místo. Nabídka evakuovanými nakonec nebyla využita.

Na místě požáru pracoval také hasičský vyšetřovatel. V součinnosti s Policii ČR proběhne v průběhu zítřejšího dne došetřování. V tuto chvíli je patrný přesah škod na 1 mil. korun.

Zdeněk Hošák - tiskový mluvčí 
HZS Olomouckého kraje
T: 721810541 T: 950770039
M: zdenek.hosak@hzsol.cz
M: mluvci@hzsol.cz
Zdroj: HZS Olomouckého kraje