Požár dřevěné budovy v Lošticích

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

07.02.2023 | Loštice/ Olomoucký kraj
Požár dřevěné budovy v Lošticích

K ohlášenému požáru v Lošticích - Žádlovice, přesněji viditelným plamenům u myslivecké chaty, vyjížděli profesionální a dobrovolní hasiči krátce po půlnoci 7.2.2023. V hovoru oznamovatel přiblížil možné zahoření dřevěné budovy - kůlny u zmiňované chaty. Operační středisko HZS Olomouckého kraje k místu vyslalo profesionální jednotku stanice Litovel a také dobrovolné hasiče Loštice, Mohelnice a Bouzov.

V době příjezdů prvních jednotek byla dřevěná budova o rozměrech zhruba 6 x 13 metrů stojící v blízkosti chaty zcela zasažena plameny, k rychlé lokalizaci jednotky využily dvou hasebních proudů. Jednalo se o skladovací prostory mysliveckého spolku. Naštěstí včasným zásahem hasiči uchránili sousedící objekt. Majitel vyčíslil škodu ve výši přesahující 500 tis. Kč, uchráněné v hodnotě 1 mil. Korun. Co stojí za přesnou příčinou vzniku požáru aktuálně šetříme ve spolupráci s PČR, při požáru nedošlo k žádnému zranění.

Zdroj: Zdeněk Hošák - tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje