Požár garáže a dílny likvidovaly čtyři jednotky hasičů

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

03.05.2023 | Osek nad Bečvou/ Olomoucký kraj
Požár garáže a dílny likvidovaly čtyři jednotky hasičů

Dva lidé se zranili při požáru garáže a dílny u rodinného domu v sobotu 29. dubna krátce před 17. hodinou vpodvečer v Oseku nad Bečvou na Přerovsku.

Uvnitř objektu hořel automobil a oheň se rozšířil též na střechu. Vynesli jsme propanbutanové láhve a svařovací soupravu. Čtyři jednotky lokalizovaly požár 3C proudy a chránily sousední budovy, aby zabránily dalšímu šíření. S výškovou technikou jsme postupně rozebrali střešní konstrukci a dohasili jsme skrytá ohniska, vše jsme také zkontrolovali termokamerou.

Zraněným lidem jsme poskytli první pomoc a záchranáři je po převzetí do péče a ošetření transportovali do nemocnice. Škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun, příčinu zjišťuje hasičský vyšetřovatel.

Zasahovaly profesionální jednotky z Lipníka nad Bečvou a Přerova a JSDHO Osek nad Bečvou a Veselíčko.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje